Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

 

         Za nami dwa miesiące beztroskich wakacji. Nie łatwo pożegnać tonące w słońcu plaże, błękit nieba, górskie szlaki i szalone przygody. Wracamy do szkoły wypoczęci i pełni sił i entuzjazmu przed kolejnymi miesiącami nauki.
         Tradycyjnie 1 września odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego, którą swą obecnością uświetnili przedstawiciele Delegatury Kuratorium Oświaty w Sieradzu, Radni Powiatu Sieradzkiego oraz Przewodniczący Rady Rodziców przy ZSP Warta.
Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w klasztorze oo. Bernardynów, a po niej nastąpiła akademia w gmachu szkoły.

        Pan Dyrektor Tadeusz Dolny przywitał wszystkich zebranych, a zwłaszcza uczniów klasy I, którzy dziś po raz pierwszy przekroczyli progi naszej szkoły. Wszystkim życzył sukcesów i wszelkiej pomyślności w zdobywaniu wiedzy.

Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, iż będą godnie reprezentować ZSP i przykładać się do nauki.

         Dyrektor przywitał i przedstawił również Panią Ninę Michalak-Orszulak, którą będzie uczyła języka niemieckiego.

         Życzenia uczniom i nauczycielom złożyli także zaproszeni goście.

Na koniec przypomniano, że 1 września to rocznica wybuchu II wojny światowej, a w 1939 roku uczniowie zamiast szkolnego dzwonka usłyszeli huk strzałów i wybuchy bomb.

         Po apelu licealiści udali się na spotkania z wychowawcami, na których zapoznali się z planem lekcji na nowy rok szkolny

Galeria: klik