Konkurs o spadochroniarstwie

 

W czwartkowe przedpołudnie 22 września reprezentacja ZSP Warta uczestniczyła w VI edycji konkursu „Historia i dzień dzisiejszy polskiego spadochroniarstwa”. Jego organizatorem jest sieradzki oddział Związku Polskich Spadochroniarzy, a do zmagań konkursowych doszło w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu.

Konkurs odbywa się co roku w okolicach kolejnych rocznic lądowania polskiej Samodzielnej Brygady Spadochronowej gen. Stanisława Sosabowskiego w rejonie miasta Driel podczas bitwy o holenderskie Arnhem w 1944 r.

Konkurs składał się z części testowej - 30 pytań, na które należało odpowiedzieć w ciągu godziny. Po tym czasie młodzież przeszła pod pomnik poświęcony żołnierzom walczącym o niepodległą Polskę przy kościele garnizonowym w Sieradzu.

Nasze liceum reprezentowali: Szymon Jurczak, Oskar Łużyński, Ewa Stefańska, Damian Badowski, Mateusz Woźniak, Jakub Jaranowski

Foto: Tomasz Oszczęda (strona internetowa powiatu sieradzkiego)

 

Galeria: klik