Światowy Dzień Turystyki

W ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki, którego kulminacyjne uroczystości miały miejsce na terenie gminy i miasta Warta, uczniowie naszej szkoły odbyli spacer po mieście.

Na dwa dni 23/24 września nasz region stał się turystyczną stolicą województwa łódzkiego, przyciągając liczne grupy zwiedzających.

Realizując zajęcia w klasie o profilu turystyczno-sportowym, nie mogliśmy nie skorzystać z okazji, by także wziąć udział w obchodach tego święta.

Uczniowie klas II wraz z p. Anną Ciupą i p. Maciejem Gałką zwiedzili warckie zabytki, a wśród nich kościół farny św. Mikołaja, klasztor sióstr bernarydnek oraz klasztor ojców bernardynów. Mieliśmy możliwość zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne dla wiernych, poznać ciekawostki związane z architekturą, życiem zakonników i historią naszej miejscowości.

Spacer zakończyliśmy w Muzeum Miasta i Rzeki Warta, podziwiając stałą ekspozycję pamiątek świadczących o barwnych dziejach Warty i jej mieszkańców, która prawa miejskie otrzymała w 1255 roku.

Uczestnicy spaceru otrzymali pamiątkowe paszporty, w których gromadzili okolicznościowe stemple z odwiedzanych obiektów.