Akcja „Miasteczko Bezpieczny Dom”

               Wyjątkowe wyróżnienie spotkało grupę uczniów z klasy mundurowo-policyjnej, którzy jako jedyni w województwie mogli czynnie uczestniczyć w przedsięwzięciu pod nazwą „Miasteczko Bezpieczny Dom”. Jego organizatorem była Wojewódzka Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, a główne obchody odbyły się 24 września 2016r. na terenie Manufaktury w Łodzi.

Tematem przewodnim akcji była  czujka dymu, czyli urządzenie, które ostrzega przed zagrożeniem związanym z ulatnianiem się tlenku węgla.

Pokazom  strażackim towarzyszyły niespodzianki dla najmłodszych. Dzieci, pod okiem ratowników mogły sprawdzić swoje umiejętności na ściance wspinaczkowej, a także spróbować swoich sił w konkursie sprawnościowym i poczuć się jak strażacy w akcji. Ich zadaniem było jak najszybsze pokonanie toru przeszkód.

Nasi uczniowie czuwali nad maluchami, koordynując zabawy plastyczne i gry zespołowe oraz angażowali się w inne przygotowane dla dzieci atrakcje.

 

W ten sposób uczniowie ZSP Warta stali się współodpowiedzialni za przebieg całej akcji.

Wrócili pełni wrażeń, które mają nadzieję powtórzyć za rok

Galeria: klik