Pożegnanie Sekretarz Szkoły – Pani Marii Stasiak

W dniu 30 września 2016r. na zasłużoną emeryturę przeszła wieloletnia Sekretarz Szkoły – Pani Maria Stasiak.

Swoje zawodowe losy związała z warckim liceum 42 lata temu, przez cały ten okres wykonując prace administracyjno-biurowe.

Podczas uroczystego apelu mogliśmy się przekonać, że Pani Maria spędziła z nami ogromny wycinek swego życia.

Zmieniały się nazwy szkoły, zmieniali dyrektorzy, kolejne roczniki uczniów zasilały jej mury a inne ją opuszczały, dawni uczniowie powracali po latach w charakterze nauczycieli lub posyłali tutaj własne dzieci. Ale niezmiennie przez te wszystkie lata w sekretariacie królowała Pani Maria Stasiak.

Nie była jedynie zwykłym urzędnikiem, ale „dobrym duchem” tej szkoły. Pośród własnych licznych obowiązków znajdowała czas na pomoc w rozmaitych, często kryzysowych sytuacjach. Służyła radą zarówno uczniom, jak i nauczycielom, z którymi miała okazję współpracować.

Między stosem papierów i tabelek w Excelu

Wśród pieczątek bez liku tkwiących na stoliku

Lata upływały, klasy się zmieniały

Pani wciąż ta sama z uśmiechem od rana

Przy kubeczku kawy rozmaite sprawy

Nam rozwiązywała, zawsze pomagała.

Dzisiaj dziękujemy, zdrowia winszujemy.

Zatem stwierdzić mogę śmiało

Będzie nam tu Pani bardzo brakowało!!!

W tym nowym etapie życzymy Pani dużo zdrowia, realizacji wszelkich niespełnionych jeszcze marzeń, pogody ducha i wszelkiej pomyślności.