Wizyta w Planetarium EC1 w Łodzi

                  Grupa uczniów ZSP Warta wraz z opiekunami: p. Radosławem Królem, p. Eweliną Kaler i p. Maciejem Gałką wybrała się do Planetarium EC1 w Łodzi. Jest to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Pod 18-metrową kopułą znajduje się najnowszej generacji bezszwowy ekran o średnicy 14 metrów z zaawansowanym systemem projekcyjnym i dźwiękiem przestrzennym. Wrażenie sprawia już sama bryła architektoniczna Kompleksu EC1, gdzie do 2000 roku mieściła się szczytowa łódzka elektrociepłownia.

            Uczestniczyliśmy tam w pokazie "Na skrzydłach marzeń", mówiącym o historii lotnictwa. Pokaz oprócz walorów wzrokowo-estetycznych posiadał ogromną wartość edukacyjną. Łączył wiadomości z rozmaitych dziedzin: fizyki, historii, techniki. Ukazywał uczonych, dokonujących przełomowych odkryć i wynalazków. Dzięki ich osiągnięciom dziś człowiek może łatwo przemieszczać się drogą lotniczą po całym świecie.

      Pobyt w Łodzi zakończyliśmy udziałem w seansie filmowym i spacerem po Manufakturze.

Galeria: klik

(zdjęcia pochodzą ze źródeł internetowych)