IV edycja konkursu „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!”

 

 

W środę 9 listopada grupa uczniów naszej szkoły przystąpiła do IV edycji konkursu "Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę". Patronat honorowy nad konkursem objęli Poseł na Sejm RP - Piotr Polak oraz Senator RP - Michał Seweryński. W imieniu w/w nad przebiegiem konkursu w ZSP Warta czuwały Panie: Dorota Więckowska i Olga Kołoszczyk. W etapie szkolnym udział wzięło 8 osób. Po 45 minutowym teście wyłoniono trójkę laureatek. W gronie najlepszych znalazły się uczennice klasy II A:

I miejsce - Karolina Stangret

II miejsce - Julia Dębicka

III miejsce - Kinga Bartczak.

Należy docenić także wkład i zaangażowanie Pani Małgorzaty Klimczak-Alejziak, która przygotowała młodzież do konkursu.

Poseł Piotr Polak w swoim liście skierował słowa gratulacji: "Co roku, z każdą kolejną edycją konkursu, zgłasza się coraz więcej chętnych osób zainteresowanych tematyką Niezłomnych-Wyklętych. Bardzo nas to cieszy, bo to znak, że młodzi ludzie naprawdę interesują się tą tematyką, poszukują informacji na temat historii swojej ojczyzny, chcą wiedzieć więcej o swojej przeszłości i losach swojej Ojczyzny. Wspólnymi siłami przywracamy pamięć o zapomnianych bohaterach niepodległościowego podziemia antykomunistycznego. Wspólnymi siłami pokazujemy, że nadal aktualne są hasła mówiące o patriotyzmie, miłości do kraju i honorze. Razem ocalamy od zapomnienia fragment naszej pięknej, lecz także i bolesnej historii".

Laureatki czeka teraz etap regionalny. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria: klik