Szlachetna Paczka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Warcie - grudzień 2016r.

 

Już nie pierwszy raz nasza szkoła angażuje się w akcje pomocy na rzecz potrzebującym. W tym roku wybraliśmy rodzinę i postanowiliśmy włączyć się w ogólnopolską akcję, jaką jest Szlachetna Paczka.
Wolontariusze przygotowali w szkole plakat informacyjny, a następnie zachęcali całą społeczność szkolną do zaangażowania się w akcję. Już na tym etapie, pełni zapału wierzyliśmy w powodzenie naszych działań.
Przygotowanych zostało pięć paczek, zawierających żywność, środki czystości, kosmetyki, odzież. Uzbieraliśmy również środki pieniężne, które przeznaczyliśmy na spełnienie marzenia niepełnosprawnego syna tej rodziny, mianowicie zakupiliśmy aparat cyfrowy Nikon (wraz z kartą).
Wszystkie rzeczy zostały spakowane, opisane i przekazane do magazynu wolontaryjnego w Sieradzu, skąd dotarły  do adresata.
Cieszy fakt, że uczniowie, w tym nasi Wolontariusze, grono pedagogiczne oraz pracownicy obsługi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Warcie potrafili się zorganizować i pomóc w tak szlachetnym celu.

Galeria: klik