Wizyta w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu

W czwartek 16 marca 2017r. uczniowie wszystkich klas mundurowo-policyjnych naszej szkoły wraz z p. Maciejem Gałką i p. Radosławem Królem, mieli niepowtarzalną okazję złożyć wizytę i zwiedzić Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.
Podczas pobytu poznaliśmy specyfikę kształcenia funkcjonariuszy więziennych, zobaczyliśmy sale wykładowe, strzelnicę, bibliotekę oraz obiekty sportowe służące słuchaczom COSSW. Podziwialiśmy musztrę Kompanii Reprezentacyjnej Służby Więziennej, przypatrywaliśmy się szkoleniu strzeleckiemu oraz treningowi samoobrony. Poznaliśmy także historię tego obiektu podziwiając wystawę w Izbie Tradycji.
Warto również nadmienić, iż część obiektów to budynki zabytkowe, a na terenie ośrodka przed laty mieścił się obóz jeniecki dla legionistów Marszałka Piłsudskiego. Tu narodziła się także dyscyplina sportu zwana od nazwy dzielnicy - "szczypiorniakiem".
Po tych niesamowitych wrażeniach, pobyt w Kaliszu zakończyliśmy chwilą relaksu podczas seansu filmowego w kinie.

Galeria: klik