Ekologiczne Warsztaty Edukacji Filmowej

W ostatnim czasie liczna grupa uczniów ZSP w Warcie wzięła udział w Ekologicznych Warsztatach Edukacji Filmowej organizowanych przez Wytwórnie Filmów Oświatowych w ZSS w Warcie.
Uczestnicy mięli niepowtarzalną możliwość uczestniczenia w procesie nagrywania oraz montażu filmu, którego tematem była ekologia.
Pod okiem profesjonalistów wcielali się w rolę zarówno aktorów jak prowadzących program informacyjny. Ponadto mieli okazję współtworzyć animowana bajkę dla dzieci.
Współpracując z uczniami z Zespołu Szkół Specjalnych w Warcie przyczynili się do szeroko pojętej integracji, poznając jednocześnie tajniki powstawania produkcji filmowej i tworzenia programów telewizyjnych.
To kolejna ciekawa inicjatywa, do której chętnie włączyli się uczniowie naszej szkoły.