Uczniowie mundurówki z Warty na szkoleniu w OszP w Sieradzu

Dzięki wzajemnej współpracy między Zespołem Szkół Ponadgimazjalnych w Warcie a Ośrodkiem Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu oraz uprzejmości Pana mł. insp. Mariusza Cichosza – Kierownika Ośrodka - uczniowie klasy II A z profilu mundurowo-policyjnego ZSP w Warcie, pod opieką p. Krzysztofa Marciniaka, mieli okazję podpatrzeć metody szkolenia i nauki przyszłych policjantów. Bogaty program zajęć obejmował zarówno wykłady, jak i warsztaty praktyczne na terenie Ośrodka w Sieradzu. Nasza młodzież miała możliwość poznania warunków pracy policjantów, w szczególności z zakresu prewencji kryminalnej i wykorzystania urządzeń kontrolnych. Uczniowie uczestniczyli również w ćwiczeniach z użyciem pałki teleskopowej oraz w kursie udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach. Zajęcia te stały się okazją do głębszego utwierdzenia się w wyborze profilu nauki i pracy zawodowej w szeregach sieradzkiej policji. Mamy nadzieję, że nasi kadeci złapali „bakcyla" i w przyszłości zasilą szeregi służb mundurowych.

Galeria: klik