Pożegnanie absolwentów 2018

           W piątek 27 kwietnia 2018 kolejny rocznik maturzystów opuścił mury naszej szkoły. Uroczysty apel z tej okazji swoją obecnością uświetnili Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Sieradzu - Pan Józef Jura, Radny Powiatu Sieradzkiego - Tomasz Baliński, zastępca dowódcy 15 SBWD - płk Dariusz Pawelec, Komendant Powiatowy Policji w Sieradzu - Wojciech Kuśmierek, z-ca Komendanta Komisariatu Policji w Warcie - Robert Maciejewski oraz Naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej Straży Pożarnej - Jarosław Wasylik. Radę Rodziców reprezentowała w zastępstwie przewodniczącego Pani Maria Sobczak.
            Absolwenci po raz ostatni spotykali się w takim gronie kolegów i koleżanek , z którymi przez trzy lata spędzali czas oraz wśród nauczycieli, starających się jak najlepiej przygotować ich do egzaminu dojrzałości. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego, następnie maturzyści przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom. Nagrody książkowe otrzymali uczniowie z najwyższą średnią na świadectwie, zaś pamiątkowymi dyplomami wyróżniono tych, którzy szczególnie angażowali się w życie szkoły, działalność wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego.
             Życzenia sukcesów na maturze i powodzenia w dorosłym życiu złożyli Dyrektor ZSP - Tadeusz Dolny, Naczelnik Wydziału Oświaty - Józef Jura oraz reprezentant służb mundurowych - płk Dariusz Pawelec.
               W trakcie programu artystycznego wyświetlono film, dokumentujący 3 lata spędzone w ZSP Warta, natomiast przedstawiciele maturzystów podziękowali wychowawcom i gronu pedagogicznemu za trud włożony w przekazywanie wiedzy i kształtowanie życiowych postaw.
              Wszystkim absolwentom życzymy połamania długopisów na egzaminach maturalnych, zdobycia upragnionych indeksów i samych sukcesów w dalszej edukacji i życiu osobistym. Pamiętajcie o słowach, które wypowiedział Seneca: "Uczymy się nie dla szkoły, ale dla życia".

Galeria: klik