Rajd szlakiem warckich powstańców

Pierwszoklasiści uczestniczyli w dniu 28 września w rajdzie pieszym organizowanym przez warcki oddział PTTK. Wraz z innymi uczniami z naszej gminy, począwszy od przedszkolaków a skończywszy na licealistach ruszyliśmy z muzeum szlakiem powstańców. Rajd wpisywał się w przeżywaną w tym roku setną rocznicę odzyskania niepodległości. Następnie z okazji przypadającego w dniu 27 września Światowego Dnia Turystyki jak co roku uczniowie zostali oprowadzeni po zakamarkach warckiego klasztoru oo. bernardynów, gdzie sensację wzbudziła sekretna piwniczka ukryta w kredensie. Chętni mogli spróbować gry na kościelnych organach, na których popis umiejętności zaprezentował młodzieży br. Hiacynt, któremu ogromnie dziękujemy za życzliwe przyjęcie.