Coś dla ducha i coś dla ciała

W roku, w którym obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości, postanowiliśmy kształtować postawy patriotyzmu poprzez wartościowe filmy edukacyjne. Dlatego w poniedziałek, 8 października grupa uczniów wraz z Panią Niną Michalak - Orszulak i Panem Maciejem Gałką wybrała się na projekcję filmu "Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Film przedstawia historię polskich asów przestworzy, na podstawie bestselleru Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stali się prawdziwą legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W chwili, która każda mogła być ich ostatnią, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo.

"Jeszcze nigdy tak wielu, nie zawdzięczało tak wiele, tak niewielu".

Po seansie przyszedł czas na coś dla ciała. Młodzież uczestniczyła w lekcji WF-u na trampolinach, pod okiem fachowych trenerów. W trakcie godzinnego skakania można było genialnie się zintegrować a zarazem poprawić kondycję fizyczną i spalić zbędne kalorie. Przy okazji wszyscy mieli dużo śmiechu i dobrej zabawy. (zdjęcia o filmie - ze źródeł internetowych)

Galeria: klik