Święto 15 SBWD

W piątek 19 października, pierwszoklasiści uczestniczyli w obchodach Dnia Otwartych Koszar w 15 SBWD. Uczniowie, którzy tego dnia odwiedzili sieradzką jednostkę wojskową mogli się zapoznać z bazą szkoleniową brygady i historią garnizonu. Ponadto, dzięki współpracy z grupami rekonstrukcyjnymi, stowarzyszeniami paramilitarnymi oraz zaprzyjaźnionymi jednostkami i instytucjami wojskowymi, podziwiali liczne prezentacje i pokazy militarne. Uroczystości wiązały się z przeżywanymi w tym roku rocznicami: 100 rocznicą sformowania 31 pułku Strzelców Kaniowskich, 83 rocznicą utworzenia Garnizonu Sieradz i 50 rocznicą sformowania brygady w Sieradzu. Z tej okazji podczas apelu przysięgę wojskową złożyli żołnierze ochotnicy, szkolący się od września w Ośrodku Szkolenia Służby Przygotowawczej. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna WP. Na wszystkich czekała tradycyjna grochówka w żołnierskiej stołówce. Uczniom podczas wyjazdu towarzyszyła wychowawczyni Pani Małgorzata Klimczak-Alejziak oraz prowadzący zajęcia z edukacji policyjnej Pan Krzysztof Marciniak.

Galeria: klik