Jak szkolą przyszłych policjantów? – wizyta w Ośrodku Szkolenia Policji w Sieradzu

Uczniowie klasy II o profilu mundurowo-policyjnym mieli niepowtarzalną okazję obserwować dzień z życia przyszłych funkcjonariuszy policji. Wszystko to za sprawą wizyty w Ośrodku Szkolenia Policji w Sieradzu, jaką odbyli 20 listopada, razem z Panem Krzysztofem Marciniakiem – nauczycielem edukacji policyjnej. Naszych uczniów zapoznano z zasadami funkcjonowania Ośrodka. Zaprezentowano taktyki i techniki interwencyjne oraz działania prewencji, polegające na legitymowaniu, rozróżnianiu dokumentów. Kadetom z ZSP przedstawiono także sposoby fałszowania dokumentów. Niezwykle ciekawym elementem szkolenia był blok poświęcony budowie i zasadom posługiwania się bronią palną. Uczniowie wzięli udział w rozkładaniu i składaniu broni. Na koniec wykładowcy przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy i odbyły się zajęcia praktyczne na fantomach.

Galeria: klik