Wizyta w Zakładzie Karnym w Sieradzu

W dniu 26 lutego br. grupa mundurowa klasy III pod opieką pana Krzysztofa Marciniaka i wychowawczyni, pani Eweliny Kaler odwiedziła w celach edukacyjnych Zakład Karny w Sieradzu.

Młodzież miała możliwość zapoznania się z historią placówki, jak i realiami jej funkcjonowania obecnie. Kadeci bliżej poznali specyfikę służby penitencjarnej oraz nabyli  informacje w aspekcie szans na przyszłe zatrudnienie w więziennictwie.

Podczas wizyty uczniowie mogli zwiedzić na co dzień niedostępne zwykłym obywatelom miejsca, tj. wnętrze zarówno zakładu zamkniętego, jak i półotwartego, sale wychowawców, cele więźniów, świetlicę, szwalnię czy oddział terapeutyczny.

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom Zakładu Karnego w Sieradzu, dzięki którym mogliśmy odbyć tę bardzo pouczającą wycieczkę.

Galeria: klik