Turniej policyjny

W dniu 20 marca br. nasza szkoła stała się areną zmagań uczestników powiatowych eliminacji turnieju klas mundurowych z wiedzy o policji, połączonych z testem sprawnościowym. Rywalizowały ze sobą cztery drużyny - po dwie wystawione przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach i naszą placówkę. Czteroosobowe zespoły najpierw zmierzyły się z testem sprawdzającym wiedzę teoretyczną, a następnie czekał na nich tor przeszkód, przygotowany na sali gimnastycznej. Zawodnicy musieli m.in. wykonać serię przewrotów, pokonać bieg przez płotki, rzucać piłkami lekarskimi. Turniej zbiega się z obchodami 100 rocznicy powołania Państwowej Policji. Laur zwycięstwa przypadł drużynie z Błaszek w składzie: Mateusz Maślak, Jakub Luterek, Klaudia Wojda i Wiktoria Dobroń. Drugie miejsce zajęła drużyna z Warty w składzie: Jakub Kołodziejczyk, Patryk Krzesiński, Dominika Osiewała, Nikola Łężak. Trzecie miejsce przypadło zawodnikom ZSP z Błaszek - Wiktorowi Krysztoforskiemu, Bartoszowi Stefaniakowi, Weronice Przepiórce oraz Magdalenie Toruńskiej. Na czwartym miejscu znaleźli się uczniowie ZSP Warta - Krystian Skrzypiński, Szymon Zyl, Julianna Lewandowska i Julia Kujawiak. Drużyny z Błaszek przygotowywały się pod kierunkiem Pana Michała Giejko, zaś zespoły z Warty nadzorował Pan Krzysztof Marciniak. Patronat nad zawodami objął Komendant Powiatowy Policji w Sieradzu podinsp. Wojciech Kuśmierek oraz Komendant Komisariatu Policji w Warcie podkom. Sebastian Brzozowski. Gospodarzem imprezy był dyrektor ZSP w Warcie - Dominik Strumiński. Oprócz zmagań konkursowych uczniowie mogli również zapoznać się z warunkami przyjęć do służby w policji podczas spotkania z reprezentantami sieradzkiej komendy.

Galeria: klik