Klasa pierwsza LO Warta na obozie w Okręglicy

W dniach 14 - 15 czerwca uczniowie klasy I L.O. w Warcie uczestniczyli w corocznym obozie sprawnościowym w Okręglicy. Uczestnicy musieli najpierw pieszo dotrzeć z Sieradza do bazy w Okręglicy. W orientacji w terenie pomagały przygotowane przez nauczyciela edukacji policyjnej Pana Krzysztofa Marciniak mapy i kompasy. Po dotarciu na miejsce uczniowie  musieli samodzielnie przygotować obozowisko, a wreszcie uczestniczyli w rozmaitych konkurencjach sprawnościowych, wśród których, z uwagi na specyfikę miejsca, górowało strzelanie. Na obiad młodzież przygotowała własnoręcznie placki ziemniaczane na kilka sposobów. Uczniowie musieli także narąbać drewna i przygotować miejsce na ognisko. Zaś piątkowy wieczór upłynął na wspólnym biesiadowaniu przy ognisku razem z nauczycielami. W miłej atmosferze, przy śpiewie i blasku księżyca gawędziliśmy do późnych godzin wieczornych. W nocy poszczególni kadeci pełnili wartę w obozowisku, podczas gdy pozostali smacznie spali w namiotach. Sobota to już podsumowanie zmagań i wręczenie nagród. Na tę część przybyli fundatorzy nagród - przedstawiciele policji: Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Łodzi – insp. Krzysztof Balcer oraz Zastępca Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów przy Ośrodku Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu – podinsp. Andrzej Somla. Obecny był również dyrektor ZSP w Warcie Dominik Strumiński oraz wychowawczyni klasy Pani Małgorzata Klimczak – Alejziak. Gościnnie na zakończenie obozu przyjechali również rodzice i opiekunowie uczniów.  Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna w składzie: Julianna Lewandowska, Julia Kujawiak i Szymon Zyl.

Galeria: klik