Obchody Święta Niepodległości


„Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba
Podnoszą z ziemi przez uszanowanie dla darów Nieba
Tęskno mi Panie ...”

Słowa Cypriana Kamila Norwida stanowią idealną kanwę do przeżywania Święta Niepodległości. W tegorocznych obchodach 101 rocznicy odzyskania niepodległości wzięli uczniowie klas mundurowo-policyjnych. Nasza szkoła wystawiła poczet sztandarowy na uroczystości szczebla powiatowego i gminnego.

W niedzielny wieczór delegacja liceum uczestniczyła w Capstrzyku Patriotycznym w Sieradzu, natomiast 11 listopada byliśmy obecni na mszy świętej w intencji Ojczyzny, sprawowanej w kościele św. Mikołaja w Warcie. Po mszy przemaszerowano na warcki rynek, gdzie miało miejsce odśpiewanie hymnu państwowego. Nasza reprezentacja uczestniczyła równolegle w głównych obchodach w powiecie, składając wiązankę kwiatów pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego w Sieradzu.

Galeria: klik