Kim Jasiu będzie w przyszłości oraz jak ugryźć Power Pointa? – zajęcia na UAM w Kaliszu

W piątek, 15 listopada grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Warcie po raz kolejny uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym na UAM w Kaliszu. Uczniom zaproponowano wysłuchanie prelekcji dr Przemysława Gąsiorka na temat tego, jak przewidzieć kim małe dziecko zostanie w przyszłości.

- Wykładowca przedstawił młodzieży rozmaite koncepcje psychologiczne i pedagogiczne dotyczące rozwoju człowieka. Wskazał, co predestynuje jednostkę ludzką, aby w dorosłym życiu odniosła sukces - wyjaśnia Dominik Strumiński, dyrektor ZSP w Warcie.

- Doktor Gąsiorek bardzo interesująco opowiadał o badaniach, które pozwoliły postawić wnioski, czy w odniesieniu sukcesu życiowego ważniejsze są geny czy edukacja i wychowanie - dodaje Maciej Gałka, polonista i absolwent Uniwersytetu, patronującego klasie pedagogiczno-dziennikarskiej.

Drugie zajęcia poświęcone były tworzeniu prezentacji Power Point. Poprowadziła je Pani Anna Linkowska.

- Dowiedzieliśmy się, jakie są najnowsze trendy w doborze czcionek i kolorów do tematyki prezentacji. Poznaliśmy strony internetowe, z których bez obaw można pobierać zdjęcia i ilustracje - mówi Krystian Skrzypiński, uczeń klasy II, który od początku uczestniczy w wyjazdach. Pobyt w Kaliszu tradycyjnie zakończył się seansem filmowym w kinie.