Spotkanie z Prezydentem

Dzień pełen wrażeń:) Chyba tak można opisać wczorajszą wycieczkę do Warszawy, którą zorganizowałam dla laureatów II edycji Konkursu Wiedzy o Parlamentaryzmie. W wyjeździe uczestniczyły dwie uczennice naszej szkoły - Joanna Kowalczyk i Maria Pawicka.

 Wyruszyliśmy już o 9:30 spod Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w kierunku Pałacu Prezydenckiego. Tam czekało na nas najważniejsze  wydarzenie tego dnia, czyli spotkanie z Panem Prezydentem Bronisławem Komorowskim. W czasie spotkania Pan Prezydent skierował kilka słów do młodzieży oraz wręczył podpisane przez siebie konstytucje dla finałowej 11-stki konkursu. Wkrótce nadszedł czas na wspólne zdjęcie i kiedy wydawało się, że spotkanie zmierza ku końcowi, wówczas Pan Prezydent postanowił nieco odstąpić od planu spotkania. Ku naszemu zaskoczeniu Prezydent zdecydował się oprowadzić nas po Pałacu  Prezydenckim opowiadając o historii tego niezwykłego miejsca i ciekawostkach z nim związanych. Dzięki temu mieliśmy możliwość obejrzeć między innymi prywatną bibliotekę prezydencką (która nie jest udostępniona zwiedzającym) oraz każdy uczestnik naszej wycieczki miał możliwość zrobić sobie zdjęcie z najważniejsza osobą w kraju. Po emocjach związanych ze spotkaniem dokończyliśmy zwiedzanie, aby potem udać się na obiad i do Sejmu.