Wyjazd uczniów do Leonberga, Niemcy

W dniach 6-14 grudnia b.r. 6-osobowa grupa młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła w kolejnym wyjeździe zagranicznym w ramach programu Comenius. Tym razem celem były Niemcy, a konkretnie miejscowość Leonberg, położona 15 kilometrów od Stuttgartu, stolicy landu Badenii-Wirtembergii. W trakcie wyjazdu zaprezentowaliśmy kolejny etap naszej pracy - dwie prezentacje na temat konsumpcji oraz filmik pt. The Consumption Monster, który wywołał bardzo żywą reakcję oraz dyskusję ze strony widzów - nauczycieli i uczniów z Niemiec, Francji, Grecji i Włoch. Wyjazd obfitował w przeróżne atrakcje, zwłaszcza słynne niemieckie jarmarki bożonarodzeniowe, na których mogliśmy m.in. spróbować różnych specjałów regionalnej kuchni.Mieliśmy też okazję zwiedzić liczne ciekawe muzea, np. pałac Ludwigsburg, muzeum sztuki Linden w Stuttgarcie, muzeum celtyckie, muzeum Johannesa Keplera w Weil der Stadt, fabrykę i muzeum samochodów Porsche. Wyjazd do Niemiec był bardzo atrakcyjny, wartościowy pod względem edukacyjnym i z pewnością pozostawił u uczestników wiele wspaniałych wspomnień.

Więcej zdjęć TUTAJ