Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2015r. odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Imprezę organizowano w 81 miastach, w tym po raz pierwszy także w Warcie. Dokładnie w południe, we wszystkich miastach, które przystąpiły do projektu, wystartował bieg na dystansie 1963m. To dystans symboliczny – odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. „Lalek”.

Ideą Biegu było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944 – 63 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

W tegoroczne obchody aktywnie włączyli się uczniowie naszej szkoły, przygotowując okolicznościowy program słowno-muzyczny pod kierunkiem p. Macieja Gałki. Recytując wiersze patriotyczne i śpiewając pieśni żołnierskie, młodzież dodała splendoru uroczystości. Wszystkim dziękujemy za udział i zaangażowanie, a w szczególności licznej reprezentacji kl. I b. Nasze liceum wystawiło także swoją reprezentację w biegu na dystansie 5 km z udziałem nauczyciela wf , p. Wiktora Kozunia. Nad przebiegiem części artystycznej czuwali nauczyciele ZSP wraz z panem dyrektorem.