Ognisko patriotyczne 3 maja

„Witaj majowa jutrzenko”

           W narodowe święto 3 maja w wielu miejscach Polski zapłonęły ogniska, a przy nich młodzi i starsi śpiewając pieśni patriotyczne, wspominali dzieje i bohaterów naszego narodu.

Nasza szkoła już po raz drugi przyłączyła się do tej ogólnopolskiej akcji, organizując ognisko patriotyczne.

          W kameralnym gronie uczniów, nauczycieli i mieszkańców naszego miasta śpiewaliśmy popularne pieśni i piosenki harcerskie, żołnierskie i patriotczne. W miłej atmosferze przy blasku płonącego ogniska integrowaliśmy się wokół symboli i wartości narodowych.

Pieśń patriotyczna odchodzi w zapomnienie wraz ze starszym pokoleniem. Chcemy rozpropagować tę ideę, by nasze świętowanie było coraz piękniejsze, urozmaicone i niosło w sobie głębokie treści kształtowania miłości do Ojczyzny u młodego pokolenia.

Dziękujemy uczniom klas I za zaangażowanie w orgaznizację i udział w uroczystości.