Wyjazd na uroczystości 80-lecia garnizonu wojskowego w Sieradzu

W piątek 9 października, 30-osobowa grupa młodzieży z klas mundurowo-policyjnych I A i II A uczestniczyła w uroczystościach związanych z 80-leciem garnizonu wojskowego w Sieradzu. Opiekunami grupy byli p. Krzysztof Marciniak, p. Ewelina Kaler i p. Radosław Król. Po przyjeździe z Warty autokarem, udaliśmy się na Plac Wojewódzki, gdzie mogliśmy oglądać wystawę sprzętu wojskowego. Można było wejść do wnętrza pojazdów, a nawet zrobić sobie zdjęcia w mundurach, maskach pgaz i z bronią w ręku. Następnie udaliśmy się na Plac Piłsudskiego, aby obejrzeć główną część uroczystości. Niewątpliwie największą atrakcją był pokaz musztry w wykonaniu kompanii reprezentacyjnej WP. Dla czegoś takiego warto było nawet wytrzymać dokuczliwe zimno i przenikliwy wiatr.

Oto galeria: klik