11 listopad

Obchody 11-go Listopada

Dzień przed narodowym Świętem Niepodległości uczniowie naszej szkoły zebrali się na apelu, przypominającym o tym ważnym wydarzeniu.

Tym razem szkolne obchody Święta 11 Listopada przybrały formę konkursu, w którym uczestniczyło dwoje uczniów z każdej klasy. Pytania dotyczyły okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości, osoby Marszałka Piłsudskiego, Legionów oraz literatury z okresu Młodej Polski. Zwycięzcą została uczennica klasy II b - Monika Juszczak.

Natomiast w dniu 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny, sprawowanej w kościele p.w. św. Mikołaja w Warcie. Mszy przewodniczył dziekan dekanatu warckiego - ks. kan. Eugeniusz Budkowski,a obecne były władze samorządowe miasta Warty, radni, dyrektorzy placówek oświatowych i mieszkańcy naszego miasta. Zgromadziły się również liczne delegacje jednostek OSP z gminy Warta, poczty sztandarowe warckich szkół, bractw i związków. Mszę uświetniła oprawa muzyczna w wykonaniu Chóru "Lutnia".
W południe reprezentacja uczniów ZSP wzięła udział w Biegu Niepodległości ulicami Sieradza.

Oto galeria: klik