PÓJDŹMY WSZYSCY DO STAJENKI ...

Ogromne wrażenie wywarła na uczennicach kl. II B tegoroczna szopka w klasztorze oo. bernardynów w Warcie. Jest to największa w regionie ruchoma prezentacja sceny Narodzenia Pańskiego.
Dodatkowo od kilku lat ojcowie bernardyni na dziedzińcu klasztornym organizują również żywą szopkę ze zwierzętami.
Według tradycji zwyczaj budowania szopek zawdzięczamy św. Franciszkowi, który w 1223r . w Greccio zorganizował pierwszą żywą szopkę. Okazało się, że ten prosty sposób ukazywania treści ewangelicznych w szczególny sposób przemawia do wiernych.

Warcka szopka stanowi wielką atrakcję i przyciąga zwłaszcza rodziny z małymi dziećmi, ale także starsi mają na czym zawiesić oko i zadumać się nad tajemnicą betlejemskiej nocy, kiedy "Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami".

Wspólnie z uczniami ZSP chylimy czoła przed budowniczymi szopki w klasztorze.

Galeria: klik

 

ało się, że ten prosty sposób ukazywania treści ewangelicznych w szczególny sposób przemawia do wiernych.
Warcka szopka stanowi wielką atrakcję i przyciąga zwłaszcza rodziny z małymi dziećmi, ale także starsi mają na czym zawiesić oko i zadumać się nad tajemnicą betlejemskiej nocy, kiedy "Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami".
Wspólnie z uczniami ZSP chylimy czoła przed budowniczymi szopki w klasztorze.