Pożegnanie Maturzystów 2016

 

Jak w porach roku Vivaldiego
Zmienia się życie w naszych oczach.
Powiedz nam szkoło, coś miłego,
nie pędź tak, proszę daj odpocząć.

Życie szkolne jest nowelą,
Której nigdy nie masz dosyć;
Wczoraj zabrzmiał pierwszy dzwonek,
Dzisiaj czas rozłączyć losy.
Życie szkolne jest nowelą,
raz przyjazną, a raz wrogą;
Czasem chcesz się pożalić,
ale nie masz do kogo.

Nasza szkoła jest jak drzewo:
Łamie się, chwieje w naszych oczach,
Jak w porach roku czas ją zmienia,
szczypta zachwytu, łyk cierpienia.


Szkoło , szkoło mi najdroższa,
będziesz zawsze w mych wspomnieniach;
każdy tydzień, każdy miesiąc ...
Szkoło, szkoło, do widzenia!

Życie szkolne jest nowelą,
raz przyjazną, a raz wrogą;
Czasem chcesz się pożalić,
ale nie masz do kogo.

,,Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga; Łam, czego rozum nie złamie….” - cytat z wiersza Adama Mickiewicza był mottem, które towarzyszyło tegorocznym uroczystościom pożegnania maturzystów ZSP w Warcie. W uroczystym pożegnaniu klasy III, jakie odbyło się 29 kwietnia 2016r. udział wzięli zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele, uczniowie klas młodszych i  25 uczniów kończących szkołę.  

 Dyrektor przywitał przybyłych gości: przedstawicieli Rady Powiatu Sieradzkiego, Urzędu GiM Warta, służb mundurowych z 15 SBWD, policji, straży pożarnej, zakładu karnego, Panią Dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Tomisławicach oraz Przewodniczącego Rady Rodziców, jak również byłą wychowawczynię klasy III.

Po wystąpieniu dyrektora, który żegnając absolwentów, życzył im  powodzenia na egzaminie dojrzałości,  maturzystom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu, sporcie, pracy społecznej wręczono pamiątkowe dyplomy.

Najwyższą średnią uzyskał w tej klasie Mateusz Wydrzyński.

Słowa gratulacji z okazji ukończenia liceum oraz życzenia sukcesów na maturze złożyli: Pan Tomasz Baliński – Radny Powiatu Sieradzkiego oraz Pan Józef Sobczak – Przewodniczący Rady Rodziców.

Miłym akcentem był program artystyczny w wykonaniu klasy II B. Młodsi koledzy zapewnili, że będą trzymać kciuki za maturzystów podczas egzaminów, życzyli zdobycia upragnionych indeksów i samych radości w dorosłym życiu.

Dawkę dobrego humoru na kilka dni przed maturą zapewnił kabaret, w którym brawurowo wystąpili: Monika Juszczak, Piotr Rzeźniczak i Jakub Sobczak.

Po zakończeniu uroczystego apelu w takt refrenu piosenki: „Ważne są w życiu te dni, których jeszcze nie znamy”, absolwenci udali się do klasy na ostanie oficjalne spotkanie z wychowawcą. Były kwiaty, ciepłe słowa i pełne łez oczy.

Życzymy wam kochani zdania matury i udanego startu na wyższe uczelnie.

Galeria: klik