Wolontariusze gościli w Zespole Szkół Specjalnych w Warcie.

W piątek 21.10.2016r. Wolontariusze gościli w Zespole Szkół Specjalnych w Warcie.
Celem wizyty było czytanie uczniom bajek. Uczniowie i Wolontariusze wspólnie wybrali: "Czerwonego Kapturka", "Calineczkę " i " Opowieść Wigilijną ".
Uczniowie przysłuchiwali się z wielką przyjemnością i uwagą. Byli bardzo zadowoleni i zainteresowani taką formą zajęć. Również dla Wolontariuszy była to ciekawa i interesująca lekcja empatii i zrozumienia.
Bajkoterapia to forma zajęć, dzięki której dziecko poznaje kulturę, obyczaje, uczy się rozumieć świat, w którym żyje, a także rozwija wyobraźnię i pogłębia swoje zainteresowania.
Mamy nadzieję jeszcze nie raz zagościć z taką wizytą, która będzie równie owocna jak ta.